„Pastele” Magdaleny Juszczak-Birkowskiej
Serdecznie zapraszamy na wystawę prac naszej koleżanki i instruktorki pracowni plastycznej Magdaleny Jaszczak Birkowskiej. 21 maja, godz. 17.00. Strona internetowa artystki: mjbart.pl
Serdecznie zapraszamy na wystawę prac naszej koleżanki i instruktorki pracowni plastycznej Magdaleny Jaszczak Birkowskiej. 21 maja, godz. 17.00. Strona internetowa artystki: mjbart.pl
Już od najbliższej soboty zapraszamy na 4 pikniki sąsiedzkie w centrum Łodzi. 14 maja, godz. 10.00, „Poznajmy się”, ogródek kieszonkowy przy ul. Sienkiewicza 56 Program pikniku przewiduje: • występy artystyczne podopiecznych domów dziennego pobytu • spektakl teatralny dla dużych i małych • pokaz udzielania pierwszej pomocy • mini koncert pieśni ukraińskich • gry i zabawy podwórkowe • wspólny grill • … Dowiedz się więcej
Wiemy, jak korzystny wpływ na ogólny dobrostan człowieka ma taniec. Dzięki niemu ćwiczymy ciało, koordynację ruchową, równowagę, synchronizację i pamięć. Tę formę ruchu oferujemy więc w ramach naszej działalności tak często, jak to tylko możliwe. W każdy wtorek zapraszamy na zajęcia z medytacji w ruchu, prowadzone przez Gosię Wlaźlak, od nazwą „Wsłuchując się w ciało, spotykając Siebie-medytacja w ruchu”. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia tanecznego czy w medytacji. Dźwięki mają przede wszystkim towarzyszyć podróży w głąb … Dowiedz się więcej
Od początku wojny za naszą wschodnią granicą do Kamienicy spływają dary dla ludności uchodźczej. Przez nasze ręce przeszły setki sztuk ubrań, termosów, przedmiotów pierwszej potrzeby głównie dla matek z dziećmi. Dzwonią do nas ludzie, którzy chcą pomóc, a my z nieśmiałością taką pomoc przyjmujemy i dzielimy się dobrem z innymi. Spośród kilku zaprzyjaźnionych organizacji i wolontariuszy od dawna wspierających nas otwartym sercem i rękami gotowymi do pracy, chcemy wyróżnić w tym miejscu kolektyw … Dowiedz się więcej
Jesteśmy stowarzyszeniem artystów, terapeutów, edukatorów. Od 2006 roku wpływamy na rozwój obecnego i przyszłego odbiorcy kultury, kształcimy niezależność kulturalną i społeczną. Tworzymy programy edukacyjne, spektakle teatralne, pomoce szkolne i terapeutyczne. Jesteśmy także organizacją pożytku publicznego. Twój 1% może pomóc zorganizować kolejne zajęcia rozwijające dla dzieci… … osób niepełnosprawnych… … i seniorów, … wesprzeć młodych artystów … … wzbogacić ofertę kulturalną Łodzi. Wystarczy, że … Dowiedz się więcej
Serdecznie zapraszamy na kolejny wernisaż w galerii Stowarzyszenia Kamienica 56. Marlena Witkowska-Rypina (MWR) jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprawia rysunek i malarstwo. Jest autorką wystaw indywidualnych i uczestniczką wystaw zbiorowych. Jej prace można oglądać w zbiorach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Cykl „Portrety miast” jest efektem artystycznych podróży autorki i jej refleksją o tęsknocie … Dowiedz się więcej
Od marca do września będziemy prowadzić warsztaty kompetencyjne dla 5 mieszkańców mieszkania chronionego przy ul. Sienkiewicza 79. Podczas warsztatów kulinarnych nauczymy przygotowywać proste potrawy – dania jednogarnkowe, ciasta wegańskie i tradycyjne świąteczne wypieki, dania ekonomiczne, sałatki, pasty i bazy do zup. Warsztaty arteterapeutyczne przewidują zarówno zajęcia muzykoterapeutyczne, jak i choreoteroapeutyczne. W ramach warsztatów filmowych odbędzie się pokaz wybranych przez uczestników filmów, spotkania w klubie dyskusyjnym oraz z zaproszonymi gośćmi (studentami, scenografem lub … Dowiedz się więcej
Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Ciszewską i jej pracami. Agnieszka Ciszewska – artysta plastyk, realizator widowisk teatralno-filmowych, ilustrator, rzeźbiarz, grafik komputerowy. Pracowała w Teatrze Wielkim w Łodzi nad inscenizacjami teatralnymi. Przez wiele lat współpracowała z Galerią Moskiewską. Agnieszka prowadziła także firmę w której była projektantem i grafikiem komputerowym. Jednak to malarstwo jest jej wielką pasją i miłością. Szczególnie bliska jest jej przyroda, zwłaszcza ptaki. Ponad 50 ilustracji ptaków … Dowiedz się więcej
Od grudnia 2021 do września 2022 realizujemy działania animacyjno-społeczno-kulturalne dla 20 podopiecznych Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych ul. Piotrkowska 142 Zaplanowaliśmy dla nich zajęcia „Jestem bezpieczny”, w ramach których zapoznamy ich z tematyką bezpieczeństwa na drodze w domu i w najbliższym otoczeniu. Zorganizujemy także m.in. spotkanie z policjantem, ratownikiem medycznym i strażakami. Zorganizujemy spotkania ze specjalistami, w tym z dietetykiem, onkologiem i rehabilitantem. Przewidujemy także warsztaty kulinarne „Zdrowie na talerzu” – wesprzemy i wzmocnimy umiejętności posługiwania się … Dowiedz się więcej
Od listopada 2021 do września 2022 realizujemy działania animacyjno-społeczno-kulturalne dla 55 seniorów, podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sienkiewicza 79. W ramach zadania przeprowadzimy spotkania „Jacy jesteśmy, każdy widzi; co możemy, tego się dowiemy”, które mają na celu diagnostykę osób chcących uczestniczyć w gimnastyce profilaktycznej i wzmacniającej oraz przeprowadzenie dla chętnych diagnostyki funkcjonalnej wg. Testu Fullerton i Testu Tinetti. Zapewnimy także warsztaty sprawnościowe „Sprawny senior” połączone z aktywnością ruchową … Dowiedz się więcej