co nowego u nas

„Niezwykły Pan H.” Roman Budzowski

Pan H. to seria kreatywnych fotografii, która przedstawia z pozoru zwykły hydrant jako obywatela i obserwatora otaczającego nas świata. Wystawa prezentuje 40 fotografii wybranych z ponad 300 powstałych w ciągu 3 lat, które w połączeniu z dopełniającym je hasłem dają impuls do zadumy bądź uśmiechu. Zdjęcia z panem H. powstawały nie tylko w Stargardzie i jego okolicach, ale również w Bydgoszczy, Poznaniu, Krakowie, na szczycie Śnieżki czy nawet poza granicami Polski. Zdjęcia z panem H. … Dowiedz się więcej

Zakończyliśmy projekt „Teatr Pinokio w Wigencji”. 

Czerwiec 2023 przyniósł zakończenie trzymiesięcznej realizacji niezwykłego przedsięwzięcia – działań kulturalno-edukacyjnych, których celem było wsparcie wprowadzenia funkcji społecznej w postaci Teatru PINOKIO w nowej siedzibie – przy ul. Sienkiewicza 75/77. Naszym celem było aktywizowanie społeczności dzieci i młodzieży mieszkających oraz uczących się w okolicach Teatru, ze szczególnym naciskiem na grupy zagrożone wykluczeniem społecznym. Zaproponowaliśmy im różnorodne zajęcia, spotkania oraz warsztaty organizowane w ramach świetlicy kreatywnej, a także konkursu … Dowiedz się więcej

Podsumowanie projektu „Bezpieczniej z Komendą”

Wraz z nadejściem lipca zakończyliśmy realizację projektu rewitalizacyjnego „Bezpieczniej z Komendą” w Łodzi. Był to okres intensywnej edukacji, spotkań i współpracy, który przyczynił się do wprowadzenia nowych funkcji społecznych wokół zmodernizowanej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 28/30 oraz ul. Tuwima 12a. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia, tworząc niezapomniane chwile. Cykl spotkań „Bezpieczeństwo WŁĄCZAM!” W ramach projektu zorganizowaliśmy spotkania skierowane do mieszkańców w wieku … Dowiedz się więcej

„Twarze” Paweł Basiński

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac radomszczańskiego artysty Pawła Basińskiego TWARZE. Prace powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Paweł Basiński zajmuje się malarstwem figuratywnym i najchętniej tworzy swoje obrazy akrylami na płótnie, chociaż chętnie sięga też po farby olejne. Cykl przedstawia najczęściej kobiecą twarz ukazując jej emocjonalność i złożoność, a co za tym idzie też niedoskonałość uchwyconą przez detale z pozoru „zakłócające” kompozycje. Oszczędne pociągnięcia pędzla zostawiają … Dowiedz się więcej

Nowa siedziba Stowarzyszenia

Pomorska 96a

Trwają ostatnie prace remontowe przy Pomorskiej 96a, która w ostatnich tygodniach stała się nową siedzibą Stowarzyszenia Kamienica 56. Lada dzień porzucimy pędzle i wiertarki, aby z nową energią i w odświeżonych przestrzeniach nadal prowadzić działania artystyczne i terapeutyczne. Powrócą warsztaty rozwojowe, artystyczne, muzyczne, spotkania z tańcem, wykłady i szkolenia. Będziemy otwierać wystawy artystyczne i wernisaże. Zaprosimy na warsztaty oddechowe i sesje relaksacyjne przy dźwiękach mis i gongów czy na jogę … Dowiedz się więcej

Dziękujemy za udział w piknikach familijnych

pikniki familijne

W ramach działania Art Puzzle – Letnia Lokomotywa Kultury, objechaliśmy we wrześniu dwa łódzkie osiedla: Stoki i Rokicie.  Za wszystkie spotkania i emocje z tym związane, jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Dziękujemy za otwartość i życzliwość, zwłaszcza w trudnym dla nas momencie pikniku na Stokach, gdy pogoda uniemożliwiła realizację wszystkich działań na świeżym powietrzu.  Dziękujemy Teatrowi Małe Mi za spektakl pt. “Sokrates w piaskownicy”, za wspaniałe na koncerty Gulaje Folk System (Stoki), Dzikie Jabłka (Rokicie) … Dowiedz się więcej

Rusza kolejna edycja Art Puzzli!

Już we wrześniu zapraszamy mieszkańców osiedli Stoki i Rokicie w Łodzi na Rodzinne Pikniki, które będą realizowane w ramach IV edycji Projektu Art Puzzle – Lokomotywa Kultury. Tym razem chcemy dotrzeć na osiedla położone na skrajach naszego miasta. Pierwsze spotkanie mieszkańców z teatrem i animatorami już 17 września w Parku im. M. Zaruskiego na Stokach. Tydzień później, 24 września, zawitamy w Centrum … Dowiedz się więcej

Powstają filmy o działalności naszego Stowarzyszenia

zajęcia dla dzieci

Trwają ostatnie prace montażowe nad serią filmów, które przedstawią działania Stowarzyszenia Kamienica 56.  Za produkcję odpowiada studio Storygeist Film, reżyserką jest Patricia Ryczko.  Od lutego kamera towarzyszyła podczas najważniejszych wydarzeń Stowarzyszenia. Filmy opowiedzą o naszych motywacjach, misji, celach i wielowymiarowej aktywności. Mamy poczucie, że przed ekipą postawiliśmy niełatwe zadanie, bo we wszystko, co robimy, wkładamy serce, pasję i emocje. To one wytyczają kierunki naszych działań.  Już teraz … Dowiedz się więcej