co robimy

Animacje społeczno-kulturalne oraz szkolenia dla niesamodzielnych osób dorosłych

Od grudnia 2021 do września 2022 realizujemy działania animacyjno-społeczno-kulturalne dla 20 podopiecznych Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych ul. Piotrkowska 142 Zaplanowaliśmy dla nich zajęcia „Jestem bezpieczny”, w ramach których zapoznamy ich z tematyką bezpieczeństwa na drodze w domu i w najbliższym otoczeniu. Zorganizujemy także m.in. spotkanie z policjantem, ratownikiem medycznym i strażakami. Zorganizujemy spotkania ze specjalistami, w tym z dietetykiem, onkologiem i rehabilitantem. Przewidujemy także warsztaty kulinarne „Zdrowie na talerzu” – wesprzemy i wzmocnimy umiejętności posługiwania się … Dowiedz się więcej

Animacje społeczno-kulturalne oraz szkolenia dla seniorów

Od listopada 2021 do września 2022 realizujemy działania animacyjno-społeczno-kulturalne dla 55 seniorów, podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sienkiewicza 79. W ramach zadania przeprowadzimy spotkania „Jacy jesteśmy, każdy widzi; co możemy, tego się dowiemy”, które mają na celu diagnostykę osób chcących uczestniczyć w gimnastyce profilaktycznej i wzmacniającej oraz przeprowadzenie dla chętnych diagnostyki funkcjonalnej wg. Testu Fullerton i Testu Tinetti. Zapewnimy także warsztaty sprawnościowe „Sprawny senior” połączone z aktywnością ruchową … Dowiedz się więcej

Konferencja „Dostępność. Włączam”, 20 października 2021 r.

Kamienica 56 zainicjowała działania dotyczące włączania seniorów z deficytami neuropoznawczymi jako pełnoprawnych odbiorców kulturu. Z potrzeby powstała idea, a z idei działania, dzięki czemu od kilku miesięcy w Łodzi trwają działania edukacyjne pod wspólnym hasłem #chodziODOSTĘPNOŚĆ,  kierowane do pracowników instytucji kultury.   Partnerzy merytoryczni: Oddział ds. osób niepełnosprawnych w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta ŁodziBiuro Aktywności Miejskiej Urzędu Miasta ŁodziFabryka Sztuki w ŁodziStowarzyszenie Kamienica 56Łódzkie Centrum WydarzeńPolski Związek Głuchych Oddział Łódzki Centrum … Dowiedz się więcej

Działania kulturalno-edukacyjne na rzecz uświadamiania korzyści z czytania

20 września rozpoczęła się realizacja działań wokół Biblioteki Tuvim przy ul. Tuwima 46 w pięknej zrewitalizowanej kamienicy. Jest to bliźniaczy projekt do tego, jaki realizowany był w Bibliotece Gdańskiej. Polega na przeprowadzeniu działań kulturalno-edukacyjnych przeznaczonych dla mieszkańców Łodzi z kwartału 3 ROCŁ, mających na celu uświadomienie uczestnikom korzyści płynących z czytania i nabywania konkretnych kompetencji, sprzyjających aktywnemu udziałowi w ofercie bibliotecznej oraz w rynku czytelniczym i kulturalnym, w tym np. korzyści w postaci poszerzania … Dowiedz się więcej

„W nurzeni” – Tomek Kowalczyk i Marcin Jagnus

Tomasz Kowalczyk – urodzony nad Dunajcem fotograf, oraz Marcin Jagnus – artysta korzystający z medium wideo i fotografii, dodający im znaczenia poprzez dźwięk i tekst – zapraszają do Stowarzyszenia Kamienica 56 na wspólną wystawę “W NURZENIA.” Łączy ona dwie niekiedy przeciwstawne, a czasem interferujące prace artystów – „Tylko stare rzeki prowadzą nas dalej” Tomka Kowalczyka i „Nikogo nie ma w domu” Marcina Jagnusa. Ta piękna podróż zabierze nas w Pieniny, … Dowiedz się więcej

Animacje kulturalne dla dzieci w czasie wakacji

Zadanie zakłada przeprowadzenie działań kulturalno-edukacyjnych w formie warsztatów artystycznych w trakcie przerwy wakacyjnej, na rzecz dzieci i młodzieży ze środowiska, szczególnie zamieszkujących obszar 7 i 8 ROCŁ. Działania będą realizowane we współpracy z okolicznymi placówkami edukacyjnymi (w szczególności szkołami podstawowymi), Biblioteką Gdańską i okolicznymi instytucjami kultury (np. MS2, teatr Arlekin, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Urząd Miasta Łodzi). Działania kierowane są do 50 uczestników “Pochodzi się po/z Łodzi” W programie: gry i zabawy … Dowiedz się więcej

(per)WERSJE KOBIECEJ TOŻSAMOŚCI – Krystyna Nowacka

Bohaterką wystawy jest postać kobiety zanurzonej w surrealistycznej rzeczywistości. W zawiłym i poplątanym świecie kobiecych emocji odnajdziecie radość i ekstazę, smutek i ból i wiele innych uczuć. Delikatność i temperament kobiecego ciała ukazałam za pomocą czerni i bieli. Poprzez lekkość kreski odkryjecie kruchość i subtelność kobiecej natury. Jednakże ta niepozorna kreska przeobraża się w sposób dynamiczny i nieprzewidywalny stając się wektorem zmienności. Krystyna Nowicka jestem absolwentką Akademii Sztuk … Dowiedz się więcej