Wystawy

Wystawy MiejskieFotografia Jerzego Neugebauera „Ukradkiem”

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym fotografikiem Jerzym Neugebauerem – „artystą, który w gadatliwej miałkości współczesnego życia potrafi dostrzec i wydobyć jego sens. Wybiera to co przez pryzmat wrażliwości i kunsztu wydaje mu się godne utrwalenia i przekazania.” (Roman Hauk). Spotkanie odbędzie się w przestrzeni galeryjnej Stowarzyszenia Kamienica 56, w której zostaną zaprezentowane wybrane, rzadko eksponowane, fotografie reportażowe Artysty. To zupełnie inne zdjęcia niż fotografia teatralna, którą przez wiele lat zajmował się … Dowiedz się więcej

„Blue Universe” Marta Bilecka

Kolejny wernisaż tym razem Marty Bileckiej, to już przedostatni w ramach projektu Art Puzzle współfinansowanego z budżetu Miasta Łodzi, ale nie ostatni w tym roku. Zapraszay do mojego świata wody i natury odległej od miejskiego zgiełku i kultury masowej. Maluję cykle „Perfect Moment” czy „Blue Universe”, które wprowadzają nastrój zrównoważonego i pozytywnego spokoju, wytchnienia i niezmierzoną przestrzeń po horyzont. Przedstawiane miejsca zredukowane są do tego co najistotniejsze – światła, przemyślanej, uporządkowanej kompozycji i prostych … Dowiedz się więcej

„Kruchomiękkie” Anna Luteracka

Halo Łódź i okolice!!! ostanie dni na spotkanie z niezwykłymi pracami Anny Luterackiej w naszej przestrzeni. Zapraszamy codziennie szczególnie od 10 i 11 listopada. Wpadajcie do nas na kawę i herbatę przy okazji uczestnictwa w Igrzyskach Niepodległości.11 listopada będzie można spotkać u nas sama artystkę i z rąk twórczyni zakupić coś kruchego ale bynajmniej nie miękkiego no chyba ze w odbiorze. KRUCHOMIĘKKIE, to opowieść o emocjach zamkniętych w ceramicznych miastach papierowych liściach, w kłodach drewna wytrawionych przez upływ … Dowiedz się więcej

„Mirrors” – wernisaż Małgorzaty Sęk

Stowarzyszenie Kamienica 56 zaprasza na wyjątkowy wernisaż naszej koleżanki Małgorzaty Sęk. W trakcie wernisażu zaprezentuje się grupa Gaya Yaga po koncercie wspólne granie na instrumentach etno.Serdecznie zapraszamy zabierz swój instrument i przyjdź do Kamienicy 56Małgorzata Sęk jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2000 roku otrzymała dyplomw Pracowni Projektowania Ubioru prof. Aleksandry Pukaczewskiejoraz aneks z Malarstwa w Pracowni prof. Marka Wagnera I MariuszaWilczynskiego. Dyplom został nagrodzony przez Prezydenta … Dowiedz się więcej

Wernisaż „Ilustracje w książkach dla dzieci” Agaty Krzyżanowskiej

Zapraszamy do naszej nowej siedziby na pierwszy z serii, mamy nadzieje wielu wernisaży. Jako pierwsza swoje piękne prace- akwarele zaprezentuje niezwykle utalentowana młoda artystka – ilustratorka książek dla dzieci Agata Krzyżanowska. Serdecznie zapraszamy! Wernisaż otwiera cykl spotkań w ramach projektu Art Puzzle współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Dojrzewalnia Motyli – zajęcia muzykoterapeutyczne

Jak ważny jest relaks w życiu codzienny wiedzą wszyscy ci, którzy na co dzień walczą ze stresem. Nie każdy jednak wie jak właściwie odpoczywać i się relaksować, jak wykorzystać krótkie chwile przerwy aby dać wytchnienie naszemu ciału i ukoić nerwy.Właściwe formy relaksy poznają uczestnicy projektu DOJRZEWALNIA MOTYLI  z którymi spotykamy się ponownie w najbliższy piątek 22.09.2017 w siedzibie Stowarzyszenia Kamienica 56Zapraszamy na zajęcia muzykoterapeutyczne w połączeniu z ” malowaniem … Dowiedz się więcej

Wernisaż Edyty Cieślik Moczek w Kamienicy 56

Wernisaż Edyty Cieślik Moczek

Wspominkowo, godzinkowo… wernisaż Edyty w Stowarzyszeniu Kamienica 56. Zapraszamy na fotorelację. Edyta zajmuje się odczarowaniem, a może zaczarowaniem ludowej strony naszej duszy. Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.  Facebook „Niebowo” Facebook Kamienica 56

Wernisaż prac Randii Filutowskiej „Patrzeć na świat oczami dziecka”

Wernisaż prac Randii Filutowskiej "Patrzeć na świat oczami dziecka"

20 stycznia 2014 w siedzibie Stowarzyszenia Kamienica 56, odbył się niecodzienny wernisaż prac Randii Filutowskiej.  Relacja zamieszczona z opóźnieniem, ale nie oznacza to, iż wydarzenie odbiło się bez echa. Prace Randii powstawały w okresie pobytu za granicą, nacechowane są miłością , tęsknotą i ogromną wrażliwością. Powstały z potrzeby serca. Niesamowite było to, iż autorka umieściła wystawę w korytarzu przed salą główną. To nie skromność kazała umieścić prace w tym miejscu, a raczej wyczucie … Dowiedz się więcej